Zakončete léto v panenské přírodě na bílých plážích

 • cvičení 2-3x denně pro každý věk
 • 8denní pobyt, letecky, romantika
 • kouzelnáKalábrie – italský ráj na zemi
 • malebná příroda, křišťálově čisté moře
 • okouzlující historická městečka na dosah
 • hotel v tropické zahradě blízko pláže
 • aquagymnastika v bazénu i v moři
 • velká nabídka atraktivních výletů
cena od 19 520 Kč

Popis hotelu

Kalábrie se nachází na jihu italského poloostrova a ti, kdo ji navštívili, ji nazývají „rájem na zemi“. Nejsou tu davy turistů, ale jedny z nejkrásnějších pláží celého Apeninského poloostrova. Kalábrii si zamiluje ten, kdo má rád hory v těsné blízkosti moře, dlouhé písečné pláže, za kterými nestojí hradba hotelových paneláků, ale jen historická městečka s typicky úzkými italskými uličkami pulsujícími středomořským životem.
Hlavním městem Kalábrie je Cantanzaro, po kterém je také nazvána jedna z pěti provincií. Největší kalábrijskou provincií je však provincie Cosenza, která se chlubí nejrozmanitější přírodou v celé Kalábrii. Provincie Cosenza je nejen známa pro svou panenskou přírodu, ale také pro své kulturní památky, kterými jsou například Castello Svevo či Duomo di Cosenza.
Příjemný hotel dei Focesi se nachází přímo u pláže Cedrové riviéry. V blízkosti je městečko Diamante, jehož centrum je vzdálené příjemnou procházkou cca 15 minut. Toto staré město láká návštěvníky současnými nástěnnými malbami s kalábrijskou tématikou („murales“) a jeho historie sahá až do 16. století. Někdy bývá nazýváno Cittá dei Marales (město zdí). Zajímavostí je kostel, jenž stojí ve výšce 720 metrů nad mořem. Městečko proslavil také Feferonkový festival, který se koná na začátku září. Jedná se o přehlídku filmové tvorby, kultury, satiry, folkové hudby a gastronomie. Z hotelové pláže je krásný výhled na ostrov Isola di Cirella. V blízkosti i širším okolí hotelu se nachází restaurace, bary, kavárny a supermarkety (menší supermarket cca 600 m od hotelu). K vybavení hotelu patří: vstupní hala s recepcí, společenská místnost, restaurace s okouzlujícím výhledem na moře, 2 bary, WiFi, 2 bazény se sluneční terasou, fotbalové hřiště, plážový volejbal, spa (2 vířivky, emocionální sprcha, sauna, turecká lázeň, solná jeskyně, relaxační koutek, jeden vstup zdarma, masáže a jiné procedury a každý další vstup za poplatek, nutno rezervovat během pobytu)…
Krásná pláž s hrubozrnným pískem se nachází přímo u hotelu. Pro naše hosty plážový servis v ceně (slunečník a 2 lehátka na pokoj).

Cena zahrnuje

 • ubytování: 2lůž. pokoje (možn. přist.) s přísl., lednička, TV/SAT, fén, klimatizace, terasa nebo balkon
 • strava:polopenze, snídaně formou bufetu, večeře - servírovaný výběr ze 2 prvních a dvou druhých chodů, dezert, 1⁄4 l vína a 1⁄2 vody na osobu
 • 2-3 cvičební bloky denně - aerobní, kondiční, rehabilitační lekce, velký výběr pro každý věk
 • komplexní cvičení s využitím nejúčinnějších pomůcek na zpevnění celého těla, redukce
 • pravidelná aquagymnastika v bazénu, v moři
 • plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky)
 • letecká doprava, transfer do/z letoviska, delegát

Ceník

Nenašli jste volný pokoj?
Kontaktujte nás ZDE pokusíme se vám pokoj zajistit.

Dětskou cenu lze zadat jen když dítě nedovrší v době ukončení zájezdu stanovený věk.

K ceníku

VÝLETY

Polodenní výlet do Maratey, regionu Basilicata

Polodenní výlet do městečka, které se nachází v úzkém pásu mezi Kalábrií a Kampánií, spadající pod region Basilicata. Městečko samo o sobě si zachovalo svůj tradiční ráz s typickými uličkami, nicméně je známé hlavně díky obrovské soše Krista Spasitele, jež patří k největším svého druhu na světě. Ten stojí majestátně na vrcholku hory San Biagio a ochraňuje celé zdejší pobřeží. Byl postaven florentským umělcem v 60. letech minulého století, částečně i z carrarského mramoru.
Cena: 850 Kč / 30 EUR

Polodenní lodní výlet kolem ostrova Cirella

Nalodění v Diamante. Zhruba hodinová okružní jízda kolem ostrůvku Cirella, který je viditelný z celého pobřeží městečka Diamante, a řadí se ke dvěma ostrovům, které dali tvář zdejší riviéře, zvané Riviera dei Cedri. Přestože je nejmenší, budeme moci zde pozorovat nejen zbytky vojenské pevnosti, ale i překrásný výhled na celé pobřeží.
Cena: 590 Kč / 20 EUR

Celodenní lodní výlet do Golfo di Policastro

Odjezd do přístavu, nalodění. Během plavby uvidíme San Nicola Arcella se svou aragonskou věží a záliv Baia del Saraceno, jedno z nejnavštěvovanějších míst celého zálivu di Policastro, jemuž vévodí útvar zvaný Arco Magno. Poté se přiblížíme k ostrovu Dino, vedle Cirelly druhému ostrovu tohoto pobřeží, který je typický svou vůni myrta. Dle možnosti vjezd do Modré jeskyně. Poté uvidíme Tortoru a poté už se budeme blížit k regionu Basilicata se svými nádhernými plážemi a vstoupíme do vod města Sapri. Dle časových možností se dostaneme až k Baia degli Infreschi. Během dne možnost koupání.
Cena: 1 390 Kč / 50 EUR

Celodenní výlet do Cosenzy

Cosenza, neboli Athény Kalábrie, jak se jí díky zdejší univerzitě také nadneseně říká, byla vždy důležitým obchodním a intelektuálním centrem severní Kalábrie. Je obklopeno pohořím Sila a nachází se na soutoku řek Busento a Crati, jež také pomyslně dělí město na starou a novou část. V řece Busento je dle legendy pohřben vůdce Vizigótů Alarich, který se proslavil zejména tím, že v roce 410 dobyl a vydrancoval Řím. V nové části města stojí za návštěvu zejména Corso Mazzini, nicméně za památkami se musíme vydat do staré části, tvořené spletí uliček a schodů směřujících ke štaufskému hradu. Kromě pohledů na hrad si určitě nenechte ujít návštěvu místního dómu, vybudovaného v průběhu 12. století ve stylu provensálské gotiky s pozdějšími přestavbami. Pro zájemce možnost návštěvy zdejšího archeologického muzea, které vyniká zejména svými artefakty z dob římského osídlení.
Cena: 1 390 Kč / 50 EUR

Polodenní výlet Scalea – prohlídka historického centra a místního typického trhu s možností nákupu

Odjezd v ranních hodinách do Scaley. Volno s možností návštěvy místního typického trhu, kde naleznete takřka vše – od oděvů za výhodné ceny až po typické místní produkty. Poté se přesuneme do historického centra města, kde stojí za návštěvu zejména zřícenina normansko-aragonského hradu a byzantská kaple z 11. století zdobená freskami.
Cena: 590 Kč / 20 EUR

Doprava

Doprava: letecky Praha – Lamezia Terme – Praha,

Cena nezahrnuje

případnou pobytovou taxu

Tip

Kalábrie, nejkrásnější dovolená v Itálii. Pojeďte s námi odhalit kouzlo této méně známé panenské části Itálie, zjihněte nad křišťálovým mořem, plážemi s bílým jemným pískem, ochutnejte místní vynikající kuchyni a nejlepší zmrzlinu v Itálii.. Místní obchůdky Vás překvapí neskutečnou nabídkou např. italských botiček... 😊 A to vše za velmi výhodnou cenu.

Možno objednat na místě

Výlety: u delegáta