Hotel Erkel, Munkácsy

Hotel Erkel, Munkácsy***

Léčivé termály omladí a ozdraví organismus

 • celodenní výběr lekcí, rozdělení do skupin
 • 8denní pobyt, doprava, výhodná cena
 • kouzelné historické turistické město
 • termální areál -nádherný hradní park
 • nejléčivější lázně celého Maďarska
 • vnitřní a venkovní bazény, vřídla, trysky
 • neomezený vstup do celého areálu
 • útulný hotel s vynikající polopenzí
 • velký sál na cvičení přímo v hotelu
 • pravidelná aquagymnastika, plavání
 • mnoho obchůdků, vináren, cukráren, trhy
 • pohyb v každém věku, pro muže i ženy
cena od 12 550 Kč

Popis hotelu

Gyula je lázeňské město, které leží v jihovýchodní části země přímo při maďarsko-rumunských hranicích. Historie města spadá do XIV. století, tady je k nalezení jediný v neporušeném stavu zachovaný cihlový hrad ve střední Evropě. Gyula žije čilým turistických ruchem, patří k nejoblíbenějším lázeňským a rekreačním místům v zemi, je centrem kultury. Město bohaté na historické památky a parky. Na břehu řeky Körös se nacházejí jedny z nejléčivějších lázní Maďarska Hradní lázně Gyula. Díky příznivým účinkům vyvěrající termální vody slibují každému návštěvníkovi úlevu, obnovení sil a uzdravení. K pamětihodnostem města patří 200 let starý park se zámečkem Almássyovců a Stoletá cukrárna z roku 1840. Ve městě žila rodina slavného malíře Albrechta Dürera
a zde se také narodil skladatel Ferenc Erkel a malíř Mihály Munkácsy. Za návštěvu stojí zámek rodu Almássy, jediná cihlová pevnost v zemi, která zůstala neporušená a také ikonostas v městském pravoslavném kostele. Nachází se zde také řádka zajímavých muzeí, která stojí za návštěvu. Gotický gyulský hrad s výhledem na malebný příkop blízko hradních lázní byl původně postavený v polovině 15. století. Ve 24 místnostech je představena historie hradu. Městečko leží poblíž nádherného historického města Békecsaby. Gyula je ideálním cílem pro ty, kteří hledají klid, odpočinek a příjemný společenský život..
Hradní lázně Gyula byly vyhlášeny chráněnou přírodní oblastí. Nachází se ve velkém parku o rozloze 34 ha a mají vodní plochu 2 500 m². Alkalická voda obsahující hydrogenuhličitany a s velkým obsahem minerálních solí se dá s vynikajícími výsledky používat pro léčení poruch pohybového ústrojí, léčení poúrazových obtíží a pro léčení chronických gynekologických nemocí. Jako pitná kúra je vhodná pro léčbu poruch zažívacího ústrojí. Areál lázní zahrnuje léčebnou a zážitkovou část, saunový park (za poplatek) V léčebné části se nacházejí kryté i venkovní bazény s termální vodou (35-37°C), bazén s masážními tryskami (31-34°C), bazén s 12 vřídly a 4 hydromasážními hlavicemi (32-35°C), budova s bazény pro rehabilitaci a cvičení s léčivou vodou (28-38°C). V zážitkové části se nachází 2 plavecké bazény (krytý 25 m a venkovní 50 m), tobogány, bazén s vlnobitím. Pro rodiny s dětmi je k dispozici zvláštní oddělená část Vodní palác (za popl.), který nabízí tobogány, vodopády, skluzavky, skákací bazén… Návštěvníkům jsou dále nabízeny různé služby včetně masáží, galvanizačních lázní nebo magnetoterapie.


Hotel Erkel se nachází přímo v zámeckých zahradách
. Má vynikající polohu vedle lázní a jako jediný je s nimi propojen chodbou, takže můžete rovnou z pokoje v županu jít relaxovat. Restaurace s maďarskou i mezinárodní kuchyní, bar, výtah a možnost WIFI připojení. Klienti mají v ceně neomezený vstup do lázní. Hotel Erkel se po rekonstrukci skládá ze dvou částí.
Křídlo Munkácsy je 3* a disponuje pěknými pokoji se sprchou a z některých je nádherný výhled na Hrad, Hradní zahradu a na jezírko. Celé křídlo je nekuřácké s výjimkou VI. patra, kde se mohou ubytovat kuřáci. Pokoje nemají balkon. Volně přístupné WiFi je ve společenských prostorách.
Hostům jsou k dispozici dvě restaurace s názvem Orchidea a Nosztalgia a nabízejí se zde jídla maďarské a mezinárodní kuchyně a dále i místní speciality. V nabídce šéfa kuchyně nechybí ani reformní či vegetarianská jídla, vyhoví také i speciálním požadavkům. V kavárně Violin je bohatý výběr různých typů káv, alkoholických a nealkoholických nápojů a nabízí i unikátní produkty maďarských vinařských regionů. V ceně pobytu je vynikající polopenze formou bufetu. Obědy lze kupovat za přijatelné ceny přímo v lázeňském areálu nebo v mnoha restauracích v centru města. Vnitřní zážitkový bazén o ploše 27 m2 a o teplotě vody 36°C slouží také ke zpříjemnění pobytu v hotelu. Masáže patří mezi placené služby. Hosté ubytovaní v křídle Munkácsy mohou využívat toto wellness za popl. 1600 Ft/osoba/den. V hotelu je nádherný prostorný kongresový sál, kde bude probíhat cvičení. V hotelu Erkel se půjčují i kola, ve společenských prostorách je WiFi, biliár, atd. Pro naše klienty je parkování na hotelovém parkovišti zdarma.

Cena zahrnuje

 • ubytování: Hotel Erkel 3*: 2lůžkové pokoje s přísl. (možn. přist.), TV, minibar, telefon
 • stravování: polopenze formou bohatého bufetu
 • kondičně–rehabilitační program 3–4x denně, přiměřené a účinné cvičení pro každý věk se špičkovými pomůckami zaměřené na zpevnění těla, na redukci váhy a na celkové protažení
 • neomezený vstup do léčebné i zážitkové části lázní
 • aquagymnastika na relaxaci a uvolnění
 • služby delegáta, parkovné

Ceník

Nenašli jste volný pokoj?
Kontaktujte nás ZDE pokusíme se vám pokoj zajistit.

Dětskou cenu lze zadat jen když dítě nedovrší v době ukončení zájezdu stanovený věk.

K ceníku

Dospělí přistýlka: 11 740,- Kč

Příplatek 1lůžkový pokoj: 3 680,- Kč

Doprava

Doprava autobus cena 2 160 Kč (odjezd v pátek večer), nebo vlastní (parkování pro klienty CK zdarma u hotelu)

Cena nezahrnuje

lázeňskou taxu dle místní vyhlášky

Upřesnění

Výlety: po příjezdu nabídne delegát

Tip

Pojeďte si s námi omladit celý organismus a skvěle se pobavit. Zcela unikátní pobyt za vynikající cenu v kouzelném historickém městečku. Nejléčivější termální lázně Maďarska v nádherném přírodním parku s vnitřními a venkovními bazény. Hotel přímo v zámeckých zahradách s neomezeným vstupem do termálního areálu. Velký kongresový sál na cvičení, rozdělení klientů do skupin na cvičení (podle toho, jak se cítí). Cvičí i muži. Dobrá nálada a pohoda.